Martı motor kaç para?

Martı motor kaç para?

Bu tasarım tercihi hakkında bütün gün konuşabiliriz ama eminim ki yazıya tıklamanızın sebebi Martı'nın yeşili değil. Siz de tıpkı benim gibi Martı Motor'un nasıl kullanıldığını veya ne gibi kuralları olduğunu merak ediyorsunuz. Gelin açılışı 3.99 TL olan ve dakika başı 1.49 TL yazan Martı Motor'a birlikte göz atalım.

Martı scooter sahibi kimdir?

Martı, Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem tarafından kurulan; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Yalova, Antalya, Eskişehir, Ordu ve Gaziantep'te hizmet veren scooter paylaşım sistemi. Faaliyetlerine 2019 yılında başlayan ve ilk başta sadece İstanbul'da hizmet veren sistem, Şubat 2020'de Ankara'da da kullanıma sunulmuştur.

Martı nasıl çalışıyor?

Kolay bir şekilde kontrolünü gerçekleştirebileceğiniz bu scooterlar harekete geçmenizi sağlıyor. Martı'yı ayağınız ile bir iki kez iterek kullanmaya başlayabilirsiniz. Ardından hızlanmak amacı ile sağdaki butonu kullanabilirsiniz. Yavaşlamak istediğiniz durumlarda soldaki fren kolunu sıkmanız sizlere yardımcı olur.

Martı ücretli mi?

Martı'nın başlangıç ücreti 1,99 TL ve dakika başı ücreti 0,79 TL'dir.

BinBin ücreti ne kadar?

Kampüslerdeki BinBin scooterlarının açılış ücreti 1 TL. Dakika başına ise 0,50 TL talep ediliyor. Kısacası 10 dakikalık BinBin yolculuğunun fiyatı sadece 6 TL.

Martı sürmek zor mu?

Martı'nın kullanımının oldukça kolay olduğunu da belirtelim. Hiç elektrikli scooter kullanmayan biri olarak yaklaşık 1 dakika içinde Martı'yı kullanmaya alıştım. Martı'yı sürerken uygulama üzerinden sürüşünüzün kaçıncı dakikasında olduğunuzu görebildiğinizi de ekleyelim.

Martı kaç km gider?

Dünya çapındaki mikromobilite araçları ortalama 25 km/sa hıza çıkabiliyorken Martı elektrikli scooterlarının hızını güvenlik açısından 18 km/sa ile limitlemiştir. Martı'nın belirlediği hız limiti maraton koşucusu hızının dahi altındadır.

Martı nasil Kiralanir?

Bulunduğunuz konumda size yakın ve şarj durumu müsait olan hangi scooter var ise yeşil daire butonuna tıklayarak ve Martı scooter üzerinde bulunan QR kodunu telefona okutarak kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

IBB Martı nasıl kullanılır?

Her Yerde.
 1. Martı uygulamasını ücretsiz indir. Saniyeler içinde kaydol.
 2. En yakınındaki Martıyı bul. Haritada Martılar seni bekliyor.
 3. QR Kodu okut ve Kilidi aç Sürüşün keyfini çıkar.
 4. Kurallara uygun park et. Sürüşünü bitir. Türkçe.

Martının 1 saati ne kadar?

Bugüne kadar Martı ile yolculuğa başlamak için 3 TL ve her 1 dakika için 0,75 TL ödemeniz gerekiyordu. Yapılan fiyat değişikliği ile birlikte Martı'nın başlangıç ücreti 1,99 TL oldu. Her 1 dakika için ise 0,59 TL ücret talep ediliyor. Yapılan düzenlemenin ardından 10 dakikalık Martı yolculuğu 7,89 TL oldu.

Martıya kaç yaşında binilir?

Elektrikli scooterları kullanmak için sürücü belgesi zorunlu değildir. Karayollari Trafik Kanunu'nda Türkiye'de kullanım için minimum yaş 11, diğer ülkeler mevzuatlarında ortalama minimum yaş 14 olarak belirlenmiştir. Martı ise minimum 15 yaşını doldurmuş olmayı güvenlik açısından zorunlu tutar.

Martı kaç yaş için?

Elektrikli scooterları kullanmak için sürücü belgesi zorunlu değildir. Karayollari Trafik Kanunu'nda Türkiye'de kullanım için minimum yaş 11, diğer ülkeler mevzuatlarında ortalama minimum yaş 14 olarak belirlenmiştir. Martı ise minimum 15 yaşını doldurmuş olmayı güvenlik açısından zorunlu tutar.

Adalarda Martı var mı?

Turizm sezonunda milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Adalar Sahili'nde asayiş ile güvenliği, 'Martı Bisikletli Polis Timi' sağlamaya başladı. Büyükada'da başlayan uygulama Heybeliada, Burgazadası ve Kınalıada'da devam edecek.

Elektrikli Martı kaç km gider?

Martı günlük kısa seyahatlerinizi karşılamada çok pratik bir çözümdür. Martı'nım bir şarla gideceği yol, iklim, kullanım sitili, engebe durumu, taşıdığı ağırlık gibi pek çok değişkenin etkisi ile farklılık gösterir. Yeni bir scooter aküleri yeni olduğu için 60 km gidebilir.

Martı saati kaç TL?

İzmir martı fiyatı 2021 yılında başlangıçta 1,99 TL ve her dakika için 0,79 TL olarak ücretlendiriliyor.

Elektrikli scooter nasil Kiralanir?

Elektrikli scooter kiralamak için yapmanız gerekenler basit, aşağıda adım adım anlatıyorum.
 1. 1) Uygulamayı Ücretsiz Olarak İndir. ...
 2. 2) En Yakın Scooteri Bul! ...
 3. 3) Scooterin Kilidini Aç ve Başla! ...
 4. 4) Park Et ve Yolculuğu Bitir! ...
 5. Martı ...
 6. Binbin. ...
 7. Dost. ...
 8. HOP!
BE

Martı 10 dk ne kadar?

Martı Kiralama Fiyatları
SüreToplam Fiyat
5 Dakika5.94TL
10 Dakika9.89TL
15 Dakika13.84 TL
20 Dakika17.79TL
BE

Martı kaç km yol gider?

Martı ise saatte 18 kilometre hıza sabitlenmiş durumda. BinBin, 10 dakikada iki kilometre yol giderken, Martı ise 1 kilometre gidebiliyor.