ÖSYM Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden tarihinde saat 10.30'dan itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2021 YILI KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Takvime göre KPSS Lisans Sınav sonuçları 16 Eylül tarihinde açıklanacak. Sonuçlar açıklandığında ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden görüntülenecek. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

Yeni YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kılavuzda yer alan bilgilere göre “Elektronik kayıt” 4- tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihler baz alındığında sonuçların Ağustos ayının son haftasında açıklanması bekleniyor.

Ek Tercih Ne Zaman Açıklanacak 2021?

2021-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme sonuçları 1 Ekim Cuma günü açıklandı. Herhangi bir kuruma yerleşemeyen adaylar ise 140 puanla alan üniversitelere yeniden tercih yapabilecek.

YKS 2 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Adaylar, ikinci ek yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden tarihinde saat 10.00'dan itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2021 öabt sonuçları ne zaman açıklanacak?

Adaylar, KPSS sonuçlarına 16 Eylül 2021 tarihinde ÖSYM'nin internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler.

YKS 2021 ne zaman açıklanır?

26-27 Haziran'da gerçekleştirilen 2021 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'nin sınav takvimine göre 2021 YKS sonuçları 4 Ağustos'ta açıklanacak.

Üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, yaptığı açıklamada, "5-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2021-YKS yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

Ek Yerleştirme Ne Zaman?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “Değerli adaylarımız, 2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme tercih işlemlerini yarın başlatacağız. Tercihlerinizi 14-18 Ekim tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz.

Ikinci ek yerleştirme kayıtları ne zaman?

Üniversite yerleştirme işlemleri gerçekleştirilen adayları ise 2. ek tercih kayıtları için bekliyor. Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 26 Ekim – tarihleri arasında yapılacak.

Ek yerleştirme sonuçları ne zaman belli olur?

YKS ek tercih sonuçları için ÖSYM tarafından resmi bir açıklama gelmedi. Fakat ek tercih kılavuzuna göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 4- tarihleri arasında yapılacak. Buna göre YKS ek tercih sonuçlarının 2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

2 Ek Yerleştirme Ne Zaman YKS 2021?

YKS 2. ek tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından üniversitede bir bölüm kazanan adaylar kayıtları 26 Ekim – 1 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 26 Ekim -31 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Alan sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS sonuçları 16 Eylül tarihinde https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinde yayınlanacak. KPSS Alan bilgisi, KPSS Genel Yetenek ve KPSS ÖABT sınav sonuçları erişime açılacak.

ÖSYM 2021 ne zaman açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 31 Ağustos 2021 tarihinde saat 08.00'den itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak 2021?

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 31 Ağustos 2021 tarihinde saat 08.00'den itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.