Azami tamir süresi ne zaman başlar?

Azami tamir süresi ne zaman başlar?

Bu süre, garanti süresi içerisinde mala ilişkin arızanın yetkili servis istasyonuna veya satıcıya bildirimi tarihinde, garanti süresi dışında ise malın yetkili servis istasyonuna teslim tarihinden itibaren başlar.

Servise giden ürün kaç günde gelir?

Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, faks, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkün olacak. Bir ürünün arızasının 15 iş gününde giderilmemesi halinde, ürün tamir edilinceye kadar muadil bir ürünün tüketiciye verilmesine yönelik süre de 15 iş gününden 10 iş gününe indirildi.

20 iş günü ne demek?

Bir haftada resmi olarak 5 iş günü vardır buradan yola çıkarsan 4 haftada 20 iş günü vardır. 28 gün eklemen gerekiyor. yani 09.02.2018 tarihi son gün.

Bir araç serviste ne kadar kalır?

Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmeliğin 6. maddesinin 4. fıkrasına göre, otomobillerin de aralarında bulunduğu sanayi malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür.

Tamir süresi kaç gün?

3- Tamir süresi ne kadar? Yetkili teknik servisler kendilerine verilen malın tamirini azami tamir süresinde tamamlamak zorunda. Bu süre de kanunda 20 işgünü olarak belirlenmiş.

Yasal tamir süresi kaç gün?

Malın tamir süresi en çok 30 işgünüdür. Malın arızasının 15 iş günü içerisinde giderilememesi durumunda, imalatçı-üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

Telefon garantide ne kadar kalır?

Yeni bir telefon satın aldığınızda garanti süresi, ürünün faturası ile birlikte teslim alındığı tarihten itibaren iki yıldır (24 ay). Eğer satın alınan telefon ayıplı mal olursa, değişim istediğiniz telefonun garanti süresi, değişim yaptığınız telefonun kalan garanti süresi kadar olacaktır.

20 iş günü cumartesi dahil mi?

Devlet memurları, kamu kurum ve kuruluşları, bankalar için sadece hafta içi günler (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri) iş günü sayılır. Hafta sonu (Cumartesi ve Pazar) günleri ise iş günü sayılmaz.

20 iş günü geçti ne yapmalıyım?

20 işgününü kapsayan süre içinde yetkili servis tarafından tamir edilemeyen, tamir edilmesine karşın garanti süresi içerisinde tekrar bozulan veya tamir edilmesinin mümkün olmadığı bildirilen ürünler için de tüketiciler, şunları talep edebiliyor: Malın bedelinin iadesinin istenmesi, ayıp/ bozuk kısım oranında malın ...

Hasar araç kaç günde çıkar?

Kaza tespit tutanağı TRAMER sistemine yüklendikten sonra, trafik kazası ekspertiz raporu 3 iş günü içinde çıkar.

Yeni alınan bir ürünün garanti süresi içinde bozulması halinde yapılması gereken nedir?

İlgili firma tarafından üründeki ayıp 20 iş günü içerisinde tamamlanamaz ya da ürün sizin kullanımınıza tesis edilemezse, ürünün garanti süresi içerisinde yeniden arızalanması veya Tamirinin mümkün olmadığının, yetkili servis istasyonu, satıcı, üretici veya ithalatçı tarafından bir raporla belirlenmesi halinde tüketici ...

Telefon kaç kere servise giderse değişir?

A maddesine dikkat ! Yani garanti süresi içinde ikinci kere kullanıcı hatası olmayan bir arıza durumunda, tüketici para iadesi, değişim veya ayıp oranında indirim talep edebilir. Tabii servis size bu aynı yıl içinde 4 kere aynı arıza muhabbetini yapacak ve talebinizi reddedecektir.

Kazalı araç servisten kaç günde çıkar?

Genellikle sigorta şirketleri, hasarlı araçta değişimi öngörülen parçaları tedarikçilerinden temin etmekte ve servisimize göndermektedir. Bu işlem yaklaşık 2-3 gün sürmektedir.

Garantisi bitik ürün servise bırakıldıktan sonraki yasal onarım süresi ne kadardır?

Garanti belgesi ile satılması zorunlu olmayan malın, Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği ekindeki listede yer alması halinde azami tamir süresi 20 gün, bu listede yer almıyorsa azami tamir süresi Kanun'da belirlenen 30 gün olacaktır.

Telefonun garantili olduğunu nasıl anlarım?

IMEI numaranız ile telefonun markasına göre ilgili sorgulama sayfasına girerek garanti süresi öğrenilebilir....IMEI ile Garanti Süresi Sorgulama
  1. Telefona ait garanti belgesi veya cihazın kutusu üzerinden,
  2. Telefonunuzdan *#06# tuşlayarak,
  3. Telefonunuzun batarya bölümünden,

Cumartesi günleri iş günü sayılıyor mu?

İş sözleşmelerinde Cumartesi günlerinin hafta tatili olarak kabul edileceğine veya çalışma günlerinin Pazartesi-Cuma arasındaki günler olduğuna dair bir ifade yer almaktaysa, Cumartesi günleri yıllık izin günü olarak değerlendirilmeyecektir.

Cumartesi bir iş günü müdür?

Bilindiği üzere 4857 Sayılı İş Kanunu'nun 56 ncı maddesi gereğince yıllık izin süresi içindeki hafta ve genel tatil günleri izin süresinden sayılmaz ve dikkate alınmaz. Bu kapsamda kural olarak cumartesi günü işgünüdür.

20 iş gününe cumartesi dahil mi?

Devlet memurları, kamu kurum ve kuruluşları, bankalar için sadece hafta içi günler (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri) iş günü sayılır. Hafta sonu (Cumartesi ve Pazar) günleri ise iş günü sayılmaz.

Arıza tespit ücreti yasal mı?

Pek çok işinizi bırakarak bu ortama gitmek için yol yapıyor, yakıt harcıyorsunuz. Ancak müşteriler üzerinde nakit olmaması gibi sebepler ile arızanın giderilmesini talep etmiyor ise bu durumda da yine arıza tespit ücreti adı altında ücret alınacaktır. Bu uygulama tamamen yasal olup belirli sınırları aşmaması gerekiyor.