Kimlik kartı gelmedi ne yapmalıyım?

Kimlik kartı gelmedi ne yapmalıyım?

Bu durumda yine başvuru aşamasında belirteceğiniz nüfus müdürlüğüne gönderilerek oradan almanız istenecektir. Yine buradan da 20 gün içinde almazsanız imhaya gönderilecek. Takip işlemini Alo 199 hattı üzerinden yada randevu aldığınız aynı web sitesindeki Başvurum Hangi Aşamada bölümünden yapacaksınız.

Teslim alınmayan kimlik nereye gider?

"Yurt içinde kişinin başvuru sırasında beyan ettiği adrese teslim edilemeyen kartlar başvuru sırasında belirttiği nüfus müdürlüğüne gönderilir. Belirlenen süre içinde teslim alınmayan kimlik kartları imha edilmek üzere Genel Müdürlüğe iade edilir."

Kimlik yenileme ücreti nereye yatar?

PTT şubelerinden ödeme yapma. İstediğiniz PTT şubesine giderek T.C. kimlik numaranız yardımıyla yeni kimlik para yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Banka şubelerinden ödeme yapma.

Kimlik takibi nasıl yapılır?

Başvurunuzun durumunu takip etmek için telefonla ALO 199 çağrı merkezini aryabilir ve bilgi alabilirsiniz, ayrıca yeni kimlik için randevu aldığınız internet sitesi üzerinden de başvurunuzun hangi aşamada olduğunun takibini yapabilirsiniz.

Yeni kimlikler nasıl teslim edilecek?

Yeni kimlik kartı PTT kargo tarafından teslim edilmektedir. Yaklaşık olarak teslim süresi 7 ile 10 gün sürebilmektedir.

Evde olmayınca kimlik nereye gider?

Kimlik Kartları sahipleri evde olmadığı yada adresten taşınmaları nedeniyle PTT tarafından teslim edilemeyen kimlik kartları başvurusu alınan Nüfus Müdürlüklerine geri gönderiliyor.

Yeni kimlik eve gelmezse nereye gider?

"Başvuru yapan vatandaşlarımıza önce mesaj geliyor, daha sonra PTT aracılığıyla istedikleri adrese kimlik kartları teslim ediliyor. Vatandaş evde olmadığı durumlarda kapıya haber kağıdı bırakılıyor. PTT'den de kimliğini almayan vatandaşın kimlik kartı müdürlüğümüze teslim ediliyor.

Kimlik randevusu nasıl alınır?

Randevular "https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr" internet sitesinden, "Alo 199" çağrı merkezinden randevu alınarak veya randevusuz ilçe nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere gidilerek yapılabiliyor.

Kimlik parasi nereye yatırılır?

İstediğiniz bir ATM'yi kullanarak ister banka hesabınızdaki paradan isterseniz de nakit olarak kimlik kartı harcınızı yatırabilirsiniz. PTT şubelerinden ödeme yapma. İstediğiniz PTT şubesine giderek T.C. kimlik numaranız yardımıyla yeni kimlik para yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni kimlik takibi nasıl yapılır?

Başvurunuzun durumunu takip etmek için telefonla ALO 199 çağrı merkezini aryabilir ve bilgi alabilirsiniz, ayrıca yeni kimlik için randevu aldığınız internet sitesi üzerinden de başvurunuzun hangi aşamada olduğunun takibini yapabilirsiniz.

Kimlik Kalite kontrol aşamasında ne demek?

Kartın kişiselleştirilmesinin ardından kalite kontrol işlemi uygulanacak. Bu aşamada kartın doğru şekilde üretilip üretilmediği, baskısı makina tarafından kontrol edilecek. Kart doğru şekilde üretildiyse işlem tamamlanacak.

Evde yokken gelen kimlik nereden alınır?

Vatandaş evde olmadığı durumlarda kapıya haber kağıdı bırakılıyor. PTT'den de kimliğini almayan vatandaşın kimlik kartı müdürlüğümüze teslim ediliyor.

Yeni kimlikler hangi adrese geliyor?

Fakat yeni çipli kimlik kartları üzerinde çip bulunmasından dolayı kimlikler hemen alınamamaktadır. Kimlikler müracaat işlemlerinden sonra Ankara'da kimlik basım merkezlerine gönderilir ve basımı yapıldıktan sonra PTT kargo ile kişilerin adreslerine teslim edilir.