Yatağa girince Ayetel Kürsi okunur mu?

Yatağa girince Ayetel Kürsi okunur mu?

Hazreti Peygamber bir hadisi şerifinde şöyle buyurmuştur; Yatağınıza yattığınızda Ayetel Kürsi'yi okuyunuz. Cenabı Allah o kimseyi koruyucu iki melek gönderir.

Yatmadan önce Ayetel Kürsi okursak ne olur?

"Kim sabah çıkınca Âyetü'l-kürsi ile 'Ha-mim tenzilül kitabi minellahil azizil alim' suresinin evvelindeki iki âyeti okursa, o gün akşama kadar (bela ve kazalardan) mahfuz kalır. Kim de akşama dahil olunca onları okursa o gece sabahlayıncaya kadar mahfuz olur." "Uyurken Âyetü'l-kürsi okuyana şeytan yaklaşmaz."

313 Ayetel Kürsi okumanın fazileti nedir?

Allahü teala izin verirse kişinin her ne hastalığı olursa olsun, güzel niyetlerle okuduğu 313 ayetel kürsi duasından sonra şifa bulur. Evine doktor girmez. Sıkıntı ve vesveseye karşı iyi gelir. Kişilerin içindeki sebepsiz sıkıntıyı giderir ve gereksiz endişelere zerk olmasından sakındırır.

Ayetel Kürsi 313 defa okunursa ne olur?

Ayet-el Kürsi; durak yerlerinin sayısınca 17 kelimeleri sayısınca 50 harfleri sayısınca 170 resuller ve ashabı kiram sayısınca 313 defa okuyan kişinin her arzusu yerine gelir. Cesareti artar. Halk arasında sevgi saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır.

Cünüp iken Ayetel Kürsi okunur mu?

Ayetel kürsi Kuran-ı Kerim'de bulunmaktadır. Kuranı kerim ayetleri abdestsiz ve gusülsüz okunamadığı gibi ayetel kürsi de bu hallerde okunmamalıdır.

Saç açık Ayetel Kürsi okunur mu?

Bazı dini kaynaklarda belirtilen bilgilere göre kadın başı ve hatta kolları dahi açık iken Kuran-ı Kerim ya da cevşen gibi duaları okuyabilir. Kuran-ı Kerim okunurken başın kesinlikle örtülü olması gerektiğine dair hadis ve ayet bulunmamakla beraber saygı açısından örtülmesinin iyi olacağı bilinir.

Yatmadan önce Ayetel Kürsi kaç defa okunmalı?

* Ayet- el kürsi nimetler 313 defa okuyup ve her okuyuşta hu diye üfürülürse o nimet bereketlenir.

313 Ayetel Kürsi okumaya nasıl başlanır?

Nasıl Okunur: Okuyacağınız 313 tane Ayetel Kürsi'nin her birinin başına besmele koymalısınız. Tüm duaları bir oturuşta bitirmeniz gerekmez ama bir kaç gün içerisinde tamamlarsanız iyi olur.

313 Ayetel Kürsi'nin fazileti nedir?

313 ayet- el kürsinin hatim adedidir. Ayet- el kürsi okumayı adet edinen kimsenin geçmişte işlemiş olduğu günahlar bağışlanır. ... Kabir ehli için okunursa cenabı hak ayet-el kürsinin fazileti hürmetine o kabir ehlinin kabrini genişletir ve makamını yükseltir. Okuyan kişiye de sevap yazılır.

Cünüpken Kur'an okunursa ne olur?

Gusül abdesti bulunmayan kişi Kuranı kerimi ezberden dahi okuması caiz görülmemiştir. Gusül abdesti bulunmayan kişinin Kuranı kerime dokunması okuması caiz değildir. ... En güzel olanı kişinin abdest alarak Kuranı kerimi yüzünden okumasıdır.

Cünüp iken uyumak günah mı?

CÜNÜPKEN UYUMAK, YEMEK YEMEK VE İÇMEK GÜNAH MI? Cünüp olan bir kişi bazı temel ibadetleri yerine getiremez. ... Muhammed (s.a.s.), cünüp olmakla müminin necis (maddeten pis) olmayacağını ifade etmiştir (Buhârî, Gusül, 23). Cünüp bir kişinin namazını kaçıracak şekilde yıkanmayı geciktirmesi ise haramdır.