Yargıcın eş anlamlı kelimesi nedir?

Yargıcın eş anlamlı kelimesi nedir?

Özellikle resmi kurum içerisinde yargıç kelimesinin çok önemli bir yeri vardır. Anlamı üzerinden yargıç kelimesi aynı zamanda eş anlamlı sözcüğü ile ifade edilebilmektedir. ... Türk Dil Kurumu konusunda bu önemli kelime adına ayrıca eş anlamlı olarak, 'hakim' kelimesi kullanılmaktadır.

Öğrenci kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Eş anlamı da sıkça araştırılan kelimenin yerine talebe kullanılabilir. Öğrenci sözcüğüne ait anlamlı kelimeler okullu ve talebe sözcükleridir. Bu kelimeler birbiri yerine kullanılabilir.

Neşelinin eş anlamlısı nedir 3 harfli?

TDK'ya göre ise bu kelimenin eş anlamlısı olarak, 'sevinçli' sözcüğü karşımıza çıkıyor. Neşeli Eş Anlamlısı Nedir? Neşeli kelimesi için eş anlamlı olarak sevinçli sözcüğünü kullanabilirsiniz.

Talebe nın eş anlamlısı nedir?

TALEBE EŞ ANLAMLISI Talebe eş anlamlısı olan sözcük; öğrencidir. Öğrenci kelimesi dilimizde sıklıkla kullanılmakla birlikte talebe kelimesi ise daha çok eski dönemlerde tercih edilmektedir.

Kenar eş anlamlısı ne?

Aynı zamanda kenar kelimesinin eş anlamlısı da yine geniş bir yelpazede kullanılan önemli sözcüklerden biridir. Peki kenar eş anlamlısı nedir? Kenar kelimesinin eş anlamı olan sözcükler. TDK üzerinden ele alındığında kenar kelimesinin eş anlamlısı olarak, 'yan' sözcüğünü kullanabilirsiniz.

Mutlunun eş anlamlısı nedir 5 harfli?

Mutlunun eş anlamlısı hakkında detaylar. Türk Dil Kurumu açısından mutlu kelimesinin eş anlamlısı 'neşeli' olarak karşımıza çıkıyor.

Sevinç eş anlamı ne demek?

Sevinç Eş Anlamlısı Bunlardan bazıları; Neşe, coşku, şevk, şenlik, ferahlık, bayramdır. Bu kelimeler kullanılacağı cümleye uygun olarak seçilirse, her biri sevinç anlamı taşır. Sevinç kelimesinin zıt anlamlısı; üzüntü, tasa ve kaygıdır.

Barış eş ve zıt anlamlısı nedir?

Barış kelimesinin zıt anlamlısını savaş kelimesi oluşturur. Barış kelimesinin bir eş anlamlı kelimesi de bulunmaktadır. Barış kelimesinin anlamını ise sulh kelimesi oluşturmaktadır. Zıt anlamlı kelime bir kelimenin karşıtı, tam tersi anlamına gelen, o kelimenin ifade edilmemesidir.

Sulh ve barış eş anlamlı mı?

Sulh kelimesinin eş anlamlısı barış kelimesidir. Bu iki kelimede birbirlerinin yerine kullanılabilir.

Niçin kelimesinin eş anlamı nedir?

Neden kelimesi ise Türkçe bir kelimedir. Aynı zamanda illet, münasebet, ne, ne için, niçin, niye kelimeleri de neden kelimesinin eş anlamlı kelimeleridir.