8 KDV indirimi ne zaman bitiyor?

8 KDV indirimi ne zaman bitiyor?

Özellikle konaklama sektörü için KDV indirim uygulamasının 2022 yılı mayıs ayına kadar uzatılması yararlı olacağını söyleyen Eresin, “Sektörlerin desteklenmesi amacıyla Cumhurbaşkanı kararlarıyla, tarihine kadar KDV oranı konaklamada yüzde 8'den yüzde 1'e, yeme ve içmede ise (alkollü içecekler hariç) ...

KDV indirimi ne zaman bitiyor 2021?

1 Haziran gecesi Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre KDV indirimi ve kira stopaj oranlarındaki indirimler 31 Temmuz 2021 tarihine kadar uzatıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Katma Değer Vergisi ve kira stopaj oranlarındaki indirim uygulamasının 2 ay daha uzatılmasına karar verildi.

Devlet KDV indirimi ne zaman bitiyor?

4312 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla mal ve hizmetlere uygulanacak katma değer vergisi oranlarının tespitine ilişkin kararda değişiklik yapılmasına dair karar ile iş yeri kiralama hizmetlerine ilişkin uygulanan %8 KDV oranına ilişkin indirim süresi 21 tarihine uzatılmıştır.

KDV indirimi ne zaman bitti?

Salgından olumsuz etkilenen sektörleri desteklemek amacıyla konaklama, yeme-içme, ulaşım, işyeri kiralama ve diğer hizmetlerde bir süredir uygulanan KDV indirimi, 30 Eylül itibariyle sona erdi. Temmuz ayında bu indirimler 30 Eylül tarihine kadar uzatılmıştı.

Eğitimde KDV indirimi Uzatildi mı?

hükmü yer almakta olup, söz konusu kurslar ve özel eğitim hizmetlerine ilişkin olarak, 31 Ağustos 2020 tarihine kadar %8 olarak uygulanagelen KDV oranı 2913 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı nedeniyle 01.09.2020-30.06.2021 tarih aralığında %1 olarak tatbik edilecek, yeni bir değişiklik olmazsa 01.07.2021 tarihinden itibaren ...

Beyaz eşya KDV indirimi ne zaman bitiyor 2020?

Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın "Süreyi uzatmayacağız" dediği beyaz eşya, konut ve mobilyada indirimli vergi uygulaması 30 Eylül'de sona eriyor.

Beyaz eşya KDV indirimi ne zaman 2021?

Mobilya ve beyaz eşyalarda KDV ve ÖTV indirimi 30 Haziran'da bitiyor! Enflasyonla mücadele kapsamında mobilya ve beyaz eşyalarda başlatılan ÖTV ve KDV indirimleri 30 Haziran'da bitiyor. Sektör temsilcileri fırsattan yararlanmaları için vatandaşlara çağrıda bulundu.

Eğitim KDV oranı 2021 Uzatildi mı?

Daha sonra bu oranların uygulama süresi en son 2/6/2021 tarihli ve 4062 sayılı Karar ile 31/7/2021 tarihine kadar uzatılmıştı. ... Bu Karar ile düşürülen KDV oranlarının uygulama süresi bir kez daha uzatılarak 30/9/2021 olarak belirlenmiştir.

KDV indirimi uzadi mi?

STOPAJ İNDİRİMİ UZATILDI Karar ile söz konusu destek 31 Aralık 2021'e kadar uzatıldı.

Beyaz eşya KDV oranı 2021 nedir?

31 Temmuz 2021 tarihine kadar aşağıdaki hizmetler için % 8 KDV oranı uygulanacaktır: ... Halı ve kilim yıkama hizmetleri, Bisiklet, motosiklet ve motorlu bisikletlerin bakım ve onarımı (malzemeler hariç), Evde kullanılan elektrikli cihazların (buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, klima vb.)

Elektronik eşyada KDV indirimi ne zaman bitiyor?

beyaz eşya kdv indirimi ne zaman bitiyor Haberi Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın "Süreyi uzatmayacağız" dediği beyaz eşya, konut ve mobilyada indirimli vergi uygulaması 30 Eylül'de sona eriyor. Bu üç sektörde 1 Ekim'den itibaren eski vergi oranlarına dönülecek.

Kira KDV oranı 2021 uzatıldı mı?

Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen konaklama, yeme-içme, ulaşım, iş yeri kiralama ve diğer hizmetlerde uygulanan KDV indirimlerinin süresi eylül sonuna kadar uzatılmıştı. Buna göre Hazine'nin desteklediği KDV indirimi, 30 Eylül 2021 Perşembe günü yani bugün sona erecek.