PTT ne oldu?

PTT ne oldu?

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT), genel müdürlük olarak hizmet veren, Türkiye'nin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM'de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir.

PTT randevu nasil alinir?

PTT ONLİNE RANDEVU ALMA SİSTEMİ * En yakın PTT şubelerini görebileceksiniz. 2-) Gidecek olduğunuz PTT şubesini il - ilçe seçiniz. 3-) Gitmek istediğiniz saati seçiniz. 4-) Randevunuz başarı ile alındı, artık randevu saatinizde PTT'ye gidebilirsiniz.

Ptt'de hangi işlemler yapılır?

İnteraktif Posta Çeki ile Posta Çeki hesabınızdan banka hesaplarına ve başka bir posta çeki hesabına para aktarabilir, isme havale gönderebilir, fatura ödeyebilir, hesap hareketlerini on-line takip edebilirsiniz. İnternet ortamında işlem yapabilirsiniz.

PTT Kargo Dağıtım Cumartesi çalışıyor mu?

PTT Kargo genel müdürlükleri hafta sonu sadece Cumartesi günü de hizmet vermektedir. Genel itibariyle bu müdürlüklerin çalışma saati 09:00 ile 19:30 arasıdır ve öğle tatili bulunmaz. Ancak kargolarınız dağıtıma çıkmamakla birlikte, şayet şubeye teslimatı yapılmış ise bizzat gidip kendiniz teslim alabilirsiniz.

PTT Bank kredi nasıl alınır?

PTT ile ihtiyaç kredisi almak isteyen kişiler için üst yaş limiti 80 olarak belirlenmiştir. Başvuru işlemleri SMS ile mesaj göndererek ya da PTT şubelerinden bizzat yapılmalıdır. ... Emekli maaşını başka bir banka üzerinden alan emeklilerin, maaşlarını PTT'ye aktarmaları gerekmektedir.

PTT'de param var mı nasil ogrenirim?

TC İLE PTT PARA SORGULAMA Bunun için ALO PTT numarası olan 4 hattını aramanız yeterlidir. Zaten menüden hangi seçeneği seçmeniz gerektiği size telefon ile anons ediliyor. Ayrıca PTT'nin web sitesindeki online işlemler kısmını kullanarak da PTT kart hesap bakiyesi öğrenme işlemi yapabilirsiniz.

HES kodu PTT'den alınır mı?

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı'nın hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından alınan HES kodu bir çok kamu kurum ve kuruluşlarında, bankalarda, otellerde, PTT şubelerinde, misafirhanelerde, şehilerarası otobüslerde, uçaklarda ve şehir içi toplu ulaşımda zorunluluk haline getirildi.

Adreste bulunamayan kargo ne olur PTT?

Eğer kimse yoksa haber verildiği tarihin ertesi gününden itibaren alınmak üzere PTT işyeri adresliler dâhil onbeş (15) gün bekletilir. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

PTT kargo dağıtım günleri ne zaman?

PTT Kargo dağıtım saatleri, PTT Kargo çalışma saatleriyle aynı olacak şekilde ayarlanmıştır. Buna göre PTT Kargo dağıtım saatleri de öğlen arası vermeyen şubeler için 08:30 ile 17:00 arasında; öğlen arası veren şubelerde ise 08:30 ile 16:30 arasındadır.

Cumartesi günü hangi PTT'ler açık?

Merkez PTT şubeleri dışında tüm PTT'ler cumartesi günü kapalıdır. Sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri cumartesi günü 13.30 kadar hizmet vermektedir. Tüm PTT şubeleri pazar günleri kapalıdır.

PTT ihtiyaç kredisi kimler alabilir?

18 yaşını geçmiş ve 80 yaşının altında olan tüm emekli ve PTT personelleri PTT ihtiyaç kredisi çekebilmektedir. Emeklilerin emekli maaşlarını PTT üzerinden alıyor olmaları gerekmektedir. PTT ile kredi çekecekler için, anlaşmalı olan bankaların tespit edilmesi gerekmektedir.

Tüm PTT şubeleri açık mı?

Kargolar dağıtıma çıkmaz, vatandaşlar şubeye gidip teslimatı yapılmış kargoları kendileri alırlar. Diğer PTT kargo şubeleri ise hafta sonu hizmet vermezler. Tüm PTT kargo şubeleri pazar günleri kapalıdır. PTT şubeleri sabah 8.30'dan 12.30'a kadar açıktır.