Kovada Gölü hangi ilde?

Kovada Gölü hangi ilde?

Kovada Gölü Isparta ilinde, Antalya Körfezi'nin kuzeyinde, kuzey güney yönünde uzanan kırık üzerinde yer alan tatlı sulu, küçük bir göldür. Göller Bölgesi'ndedir. Eğirdir Gölü'nün doğal bir uzantısıdır ve Eğirdir Gölü'nde bulunan fazla su bir kanalla Kovada Gölü'ne akmaktadır.

Kovada Gölü Milli Parkı nerede?

Açık hava dinlenme ve eğlence imkanları bakımından büyük potansiyele sahiptir. 6534 hektar büyüklüğündeki bu park, Isparta'nın gözde turistik yerlerinden biridir. Kovada Gölü Milli Parkı Nerede? Kovada Gölü Milli Parkı, Isparta şehrimizin Eğirdir ilçesi sınırlarında yer almaktadır.

Kovada neresi?

Isparta'nın Eğirdir ve Sütçüler ilçeleri arasında yer alan Kovada Gölü, Akdeniz Bölgesi'nin en güzel doğa harikaları arasındadır. Çevresinde bulunan antik kentler ve arkeolojik kalıntılar, Kovada Gölü'ne çok sık ziyaretçi çekmektedir.

Kovada Gölü ne ne zaman gidilmeli?

Eşsiz bir güzelliğe sahip doğa harikası Kovada Gölü Milli Parkı her mevsim olduğu gibi sonbaharda da ziyaretçilerini bekliyor.

Yarisli gölü nerede?

Yarışlı gölü, Burdur'da, Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alır. Harmanlı, Yarışlı, Sazak, Kocapınar ve Düğer köyleri arasında, genişliği 16 km², derinliği 4 m olan karstik göldür. Göl içinde küçük bir ada yer alır.

Kovada Gölü'nde ne yapılır?

Benzersiz flora zenginliği ve yaban hayatı çeşitliliğinin yanı sıra, açık havada dinlenme ve eğlenme imkanları bakımından büyük potansiyele sahip olması, Kovada Gölü ve çevresini milli park yapmaya yetmiştir. 6534 hektar büyüklüğündeki milli park ve çevresinde, doğa araştırması, kamp yapma, yürüyüş, manzara seyretme, ...

Kovada Gölü Isparta kaç km?

15 km Kovada Lake/Length

Isparta Kovada Gölü arası kaç km?

15 km Kovada Lake/Length

Yarışlı Gölü nasıl oluşmuştur?

YARIŞLI GÖLÜ OLUŞUMU Yarışlı Gölü'nün oluşumunda hem kireç taşlarının çözünmesi hem de çökme etkili olmuştur. Karstik bir göldür.

Yarışlı Gölü hangi havzada?

Göller Yöresi Kapalı Havzası, Burdur ve Acıgöl, Söğüt, Salda, Kestel, Yarışlı Gölleri'ni barındırır. Van Gölü Kapalı Havzası, Muradiye ve Zilan Çayları ile Karasu ve Güzelsu'yun döküldüğü Van Gölü, Muradiye ve Zilan Çayları ile Karasu ve Güzelsu'dur.

Flamingo Tuz Gölü nerede?

Konya, Ankara ve Aksaray sınırları içinde yer alan Tuz Gölü, su çıkışı olmadığı için kapalı bir göl. Kuşların göç yolu üzerinde olmasından dolayı birçok kuş türü ilkbahar ve yaz aylarında burada konaklıyor.

Isparta Gölcük Gölü nerede?

Gölcük Gölü Tabiat Parkı - Isparta Isparta'nın 12 kilometre güneybatısında, il merkezine 8 kilometre mesafede bulunan Gölcük, deniz seviyesinden 1300 metre yükseklikte olan bir krater gölüdür.

Isparta nın en güzel yeri neresi?

Lavanta Vadisi Isparta'nın en güzel gül bahçeleri, artık lavantalara da ev sahipliği yapıyor. Ülkemizin en önemli lavanta üretim alanı olan Keçiborlu ilçesindeki Lavanta Vadisi, şehrin en güzel ve en keyifli gezi alanlarından biri olmaya da başlamış durumda. ...

Isparta Merkez nereler gezilir?

Isparta İli Bölgesindeki En İyi Gezilecek Yerler
  1. Eğirdir Gölü 317. ...
  2. Yazılı Kanyon Milli Parkı Ulusal Parklar. ...
  3. Kuyucak Köyü 203. ...
  4. Hızırbey Camii. Dini Yerler.
  5. Lavanta Bahçeleri. Bahçeler.
  6. Suleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Muzesi. Özel Müzeler.
  7. Zindan Mağarası Mağaralar ve Oyuklar.
  8. Tarihi Çınar Ağacı

Eğirdir Kovada arası kaç kilometre?

Eğirdir Gölünün doğal bir uzantısı olan Kovada Gölü, Eğirdir'e 25 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Yazılı Kanyon Isparta arası kaç km?

Isparta merkez ve Yazılı Kanyon arasındaki mesafe 72,3 kilometre.

Tuz Gölü hangi şehre bağlıdır?

Türkiye'nin en büyük olan üçüncü gölü Tuz Gölü günümüzde İç Anadolu Bölgesi'nde yer alır. En çok aranan göller arasında yer alan Tuz Gölü Ankara'nın ilçesi olan Şereflikoçhisar sınırlarına oldukça yakındır. Tuz Gölünün diğer kıyısı ise Ankara Konya yolu üstündeki Cihanbeyli ilçesinde yer alır.