Ayetel Kürsi Türkçe okunur mu?

Ayetel Kürsi Türkçe okunur mu?

Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu lehu mâ fissemâvâti ve ma fil'ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi'iznih, ya'lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi'şey'im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel'ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Ayetel Kürsi duasi nedir?

AYETEL KÜRSİ OKUNUŞU ya'lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi'şey'in min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel'ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Ayetel Kürsi kaç kere okunursa dua kabul olur?

AYETEL KÜRSİ GÜNDE KAÇ KEZ OKUNMALI? Bu duayı günde 313 kez okumak inananlar açısından oldukça önemli. Ahiret hayatı ve dünyevi istekler için 313 kez Ayetel Kürsi okumak hem büyük sevap kazandırıyor, hem de istekler için aracı niteliğinde oluyor.

Ayetel Kürsi okumanın fazileti nedir?

Ayetel Kürsi okumaya devam eden kişinin geçmiş günahları bağışlanmaktadır. Ayetel Kürsi kabir ehli için okunursa kabirleri genişletir ve okunan kişinin makamını yükseltmektedir. Ayetel Kürsi okumak özellikle namazlardan sonra okunmasının cennetin kapısını açacağı bildirilmektedir.

Ayetel Kürsi hastaya okunur mu?

- Şifa bekleyen hastalar için dua ve şifa ayeti olarak okunabilir. - Ayetel Kürsi'yi sürekli okuyan darlık, zorluk ve sıkıntı çekmeyecektir.

Diyanet işleri Başkanlığı 313 Ayetel kürsi okumanın fazileti var mıdır?

Hastalıkların iyileşmesinde şifacı görevi görür. Allahü teala izin verirse kişinin her ne hastalığı olursa olsun, güzel niyetlerle okuduğu 313 ayetel kürsi duasından sonra şifa bulur. Evine doktor girmez. Sıkıntı ve vesveseye karşı iyi gelir.

Hayızlı iken Ayetel Kürsi okunur mu?

Kuranı kerim ayetleri abdestsiz ve gusülsüz okunamadığı gibi ayetel kürsi de bu hallerde okunmamalıdır. Ayetel kürsi ezberden okuma halinde ise Kuran-ı Kerim'e dokunması gerekmediğinden okunabilmektedir.