Bursa'nın ilçeleri hangileri?

Bursa'nın ilçeleri hangileri?

Bursa'nın ilçeleri
  • Büyükorhan.
  • Gemlik.
  • Gürsu.
  • Harmancık.
  • İnegöl.
  • İznik.
  • Karacabey.
  • Keles.

Bursada kaç kadın var?

Bursa nüfusu 2020 yılına göre 3.101.833'dir. Bu nüfus, 1.550.767 erkek ve 1.551.066 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: P,00 erkek, P,00 kadındır.

Bursa'nın en iyi ilçesi hangisi?

Bursa'nın en güzel ilçesi İznik, çinileriyle ve şirin evleriyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline geldi... İznik, Türkiye'nin Bursa ilinin bir ilçesi ve ilçenin merkezi olan şehir.

Bursa kac km2 dir?

10,82 km² Bursa/Area

Bursa'nın en uzak ilçesi hangisi?

Bursa iline en yakın ilçe 8.1 km ile Yıldırım, en uzak ilçe ise 61.9 km ile İznik olarak hesaplanmıştır.

Uludağ ilçe midir?

Uludağ, Bursa ili sınırları içinde, 2.543 m yüksekliği ile Türkiye'nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ.

Bursa'da yaşanacak yer neresi?

Şehir merkezinde oturmak istiyorsanız, Setbaşı, Heykel ve Namazgah şehrin orta göbeğinde bulunan mahallelerdir. Genel olarak Bursa'nın yerlileri bu semtlerde yaşamayı tercih etmektedir. Pınarbaşı, Muradiye mahalleleri ise eski Bursa olarak anılmaktadır ki, yaşamak içinde yine en güzel mahallelerden bir kaçıdır.

Bursa göç alır mı?

Türkiye'de 50 il göç verirken, 31 il ise göç aldı. En çok göç alan iller arasında Bursa ilk 10'da yer alırken, Türkiye'de en fazla göç veren il Diyarbakır oldu. Son nüfus sayımında Bursa için açıklanan nüfus 2 milyon 842 bin oldu.

Bursada ne kadar Muşlu var?

Samsun'dan sonra Muş geliyor. Bursa'daki Muşluların sayısı da .

Izmir Bursa arası kaç km?

İZMİR BURSA ARASI KAÇ KM VE KAÇ SAAT
KARAYOLU İLE YOLCULUKLARDA MESAFE330 KM
KARAYOLUYLA ORTALAMA HIZ İLE YOLCULUK SÜRESİ4 SAAT 5 DAKİKA
HAVAYOLUYLA (UÇAKLA) YOLCULUK SÜRESİ50 DAKİKA
UÇUS MESAFESİ257 KM

Sakarya ili Bursa arası kaç km?

Sakarya - Bursa arası karayolu ile 158 km'dir.

Bursa'nın doğusunda hangi ilçeler var?

Marmara Bölgesi'nin Güney Marmara bölümünde yer alan Bursa'nın kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, güneyinde Kütahya, doğusunda Bilecik, batısında ise Balıkesir bulunmaktadır.

Diyarbakır kaç tane ilçe var?

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre 19 tane İlçe ve belediye, bu belediyeler kapsamında toplam 1.046 tane mahalle bulunmaktadır. Diyarbakır'ın İlçeleri Nelerdir? Diyarbakır'ın pek çok ilçesi bulunmaktadır. Kayapınar, Bağlar, Sur ve Yenişehir Diyarbakır'ın metropol ilçeleri olmaktadır.

Uludag hangi ilçede?

Uludağ, Olimpos Dağı olarak da bilinir. Bursa ili sınırları içinde, 2543 m yüksekliği ile Türkiye'nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ.Evliya Çelebi seyahatnamesinde bu dağdan CEBELİ RUHBAN diye söz eder. Ayrıca halk arasında KEŞİŞ dağı olarakta bilinir.

Bursa ucuz bir şehir mi?

Günümüzün ulaşım olanaklarıyla artık iyice yaklaştığımız dev metropol İstanbul'dan gelenler için Bursa ucuz bir şehirdir.

Osmangazi Bursa nasıl bir yer?

Uludağ eteklerinde kurulmuş olan Osmangazi, Bursa ilinin en büyük ilçelerinden biridir. Türkiye'nin en kalabalık 3. ilçesi olma özelliği de taşıyan Osmangazi Bursa'da oldukça merkezî bir konumda yer almaktadır. Osmangazi ilçesi Bursa'nın ekonomik ve kültürel açıdan da en gelişmiş bölgelerinden biridir.

Bursa'da en çok hangi ilden insan var?

Bursa'da en çok Erzurumlu var! TÜİK-Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'ne göre 2018 yılı itibari ile Bursa'da Erzurum doğumlu 99.589 kişi yaşıyor. Erzurum'u sırasıyla Samsun, İstanbul, Muş, Artvin, Balıkesir, Trabzon ve Diyarbakır takip ediyor.